// Yönetim Kurulu

UFUK BAYRAKTAR (CEO - KURUCU)

1970 yılında Ankara’da doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümüne girmeye hak kazanarak lisans seviyesinde yüksek öğretime başladı. 1992 yılında Peyzaj Mimarı ünvanı ile mezun oldu. Aynı yıl Yüksek lisans sınavını kazanarak, Kent Mobilyaları tasarımı ve üretimi konusunda eğitimine devam etti. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Merkezinden Peyzaj Yüksek Mimarı ünvanı ile mezun oldu. Mezun olur olmaz lisans ve yüksek lisans eğitimi süresince araştırma imkanı bulduğu Kent Mobilyaları tasarımı ve üretimi alanında faaliyet göstermek üzere PARK TASARIM LTD ŞTİ’ni kurarak serbest çalışma hayatına girdi. Bu alanda nispeten bakir olan pazarda kısa sürede çok ciddi başarı sağladı.PARK TASARIM 2014 yılında geçmiş yıllarda gösterdiği ihracat performansı sebebi ile dönemin Başbakanı elinden Global Doğan Girişimci ödülünü aldı. 2015 yılında ise TOBB ve TEPAV tarafından her yıl verilen Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri ödül töreninde 65. Olarak ilk 100 girerek ödüllendirildi. PARK TASARIM 63 ülkeye kent mobilyaları satarak sektör lideri bir firma olmuştur.

1998 yılından itibaren çeşitli sivil toplum örgütlerinde çalışmalar yürüten Ufuk BAYRAKTAR, işadamları dernekleri, eğitim vakıfları, organize sanayi bölgeleri yönetiminde görevler almış, başkanlıklar yapmıştır.

Halen kent mobilyaları sektörü haricinde, inşaat projeleri, gayrimenkul geliştirme projeleri ve özellikle dış ticaret alanlarında çalışmalarına devam etmektedir. EXİM-PORT DIŞ TİCARET VE YATIRIM dünya ölçeğinde ticaret ve yatırım projeleri yanında dış ülkelerde lojistik depolar açmak sureti ile yerinde ticarete örnek bir model oluşturan bir yapıdır.

YÖNETİM KURULU

YÖNETİM KURULU BAŞKANI – İLHAN ERDAL
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI – ERCAN ATA
YÖNETİM KURULU ÜYESİ – AHMET DEMİRTAŞ
YÖNETİM KURULU ÜYESİ – HASAN GÜMÜŞ
YÖNETİM KURULU ÜYESİ – SİNAN POYRAZ