// Yatırım

Yatırım

EXİM-PORT dış ticaret faaliyetlerinin yanı sıra ekonomik değeri olan ve ihracat şansı yüksek ürünler üretimi ve ihracatı amacıyla gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında yatırım fırsatlarını değerlendirir. Bu amaçla yurt dışında beton santralleri, asfalt plentleri, beton prefabrik yapılar üretimi, güneş ve rüzgar enerjisi ile elektrik üretimi, tarım ve hayvancılık yatırımları, maden arama ve işletme gibi alanlarda yatırım yapabilir.

EXİM-PORT olarak en önem verdiğimiz projemiz ticaret potansiyeli ve işbirliğimizin yüksek olduğu ülkelerde lojistik depolar açmak sureti ile pazarın ihtiyaçlarını doğrudan yerinde toptan olarak satmaktır. Bu depolar yerel pazara ithalat ile alakalı prosedürleri ve zorlukları yaşatmadan yerinde mal teslimi yapacak ve alım yapan firmaların işini kolaylaştıracaktır. Yine bu depolarda günlük ihtiyaç malzemeleri yanında EXİM-PORT’un satışını yaptığı diğer mal ve hizmetlerin tanıtıldığı standlar, numuneler ve görsel tanıtım materyalleri olacaktır.

Sizde ülkenizde bu alanda yapılacak bir yatırım için EXİM-PORT ile işbirliği yapmak istiyorsanız pazarın ihtiyaçları, mevcut tedarik zinciri bilgisi ve fiyat analizleri ile ilgili bilgileri bilgileri bizlere ulaştırmanız yeterli olacaktır. Yöneticilerimiz sizlerle temasa geçecektir. Dünya çapında bir ticaret ve tedarik zincirinin bir halkası da siz olabilirsiniz.